Wydrukuj tę stronę

Happy Birthday, Herbert! – rocznica urodzin Poety w Lublinie
Tworzenie Herbertowskich toreb i przypinek, sadzenie tulipanów z „Martwej natury z wędzidłem”, tworzenie komiksów, spotkanie wspomnieniowe – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowała Fundacja Centrum Solidarności wraz z Chatką Żaka i Fundacją im. Zbigniewa Herberta z okazji 90. urodzin Księcia Poetów. Obchody w Lublinie trwać będą od 8 do 9 września 2015r.

 

Centralnym miejscem obchodów będzie Miasteczko Herberta, ustawione w centrum Lublina - na placu Litewskim. Tam każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach i działaniach praktycznych. Odbędzie się wspólne tworzenie toreb z cytatami Herberta, słuchanie słuchowisk radiowych, sadzenie tulipanów wymienianych przez Poetę w eseju „Tulipanów gorzki zapach”, gra w wielkie Scrabble oraz inne atrakcje skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także okazji do kupienia książek Herberta oraz skosztowania urodzinowego tortu.

 

Miasteczko będzie czynne 8 i 9 września. Zajęcia będą odbywały się w blokach dla uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 3 razy w ciągu dnia – o 10:00, 12:00, 14:00.W trakcie każdej godziny w zajęciach będą mogły uczestniczyć dwie grupy - po 30 osób każda. W godz. 16:00 – 19:00 Miasteczko będzie otwarte dla wszystkich.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę, na której nauczyciele mogą zapisywać swoje klasy na zajęcia: WWW