Wydrukuj tę stronę

Nagroda Herberta w TVP Kultura
Zapraszamy do obejrzenia reportażu „Herbert 2014” TVP Kultura o Nagrodzie im. Zbigniewa Herberta i obradach jury w Warszawie.

 

Już 14 maja, podczas uroczystej gali wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta w Teatrze Polskim, tegoroczny laureat, Charles Simic odbierze statuetkę oraz czek na 50 tys. dolarów. Laureat Nagrody został wybrany 10 marca przez międzynarodowe jury złożone z wybitnych poetów, pisarzy i wydawców. Nagroda im. Zbigniewa Herberta to wyróżnienie na polu literatury światowej – przede wszystkim w dziedzinie poezji. Przyznawana jest od 2013 roku przez Fundację im. Zbigniewa Herberta za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne nawiązujące do idei, które przyświecały twórczości poety. Retransmisję gali będzie można obejrzeć 15 maja o godz. 19.00 oraz 16 maja o godz. 16.00 na TVP Kultura.

 

Reportaż „Herbert 2014”, zrealizowany przez TVP Kultura, relacjonuje pobyt Jury Nagrody w Warszawie. Prezentuje proces i kryteria wyboru Laureata, a także wspomnienia jurorów i Katarzyny Herbert o Zbigniewie Herbercie. Program ten zostanie wyemitowany 15 maja o godz. 16.00. Można go także zobaczyć na kanale Fundacji.

 

 

Tegorocznym laureatem Międzynarodowej Nagrody im. Zbigniewa Herberta jest Charles Simic, wybitny amerykańsko-serbski poeta, eseista i tłumacz, laureat Nagrody Pulitzera. Więcej o Nagrodzie i o Simicu można przeczytać w informacji prasowej.