Wydrukuj tę stronę

Posłuchać Zbigniewa Herberta

 

 

 

 

Powstała specjalna strona internetowa Polskiego Radia poświęcona Zbigniewowi Herbertowi. Zgromadzone i w przejrzysty sposób udostępnione zostały na niej różnorodne archiwalia związane z Jego osobą i twórczością.

 

 

W zakładkach nazwanych zbiorczo „Głosem Poety” znajdują się unikalne nagrania wypowiedzi Zbigniewa Herberta. W serwisie usłyszeć można jak odczytuje on własne wiersze oraz posłuchać wywiadów, autokomentarzy, a także refleksji Poety na temat współczesnej kultury.

 

Ponadto stronę uzupełniają „głosy innych”. Są to między innymi nagrania audio i wideo zawierające wypowiedzi twórców (np. Julii Hartwig, Marka Zagańczyka). Można także zapoznać się z krótkimi fragmentami tekstów badaczy Herberta, krytyków literatury oraz literaturoznawców (Antoniego Libery czy Andrzeja Franaszka), jak również posłuchać wierszy autora Struny światła w interpretacji polskich aktorów, w tym archiwalnych recytacji Haliny Mikołajskiej.

 

W serwisie zgromadzono wiele zdjęć Zbigniewa Herberta oraz fotografii miejsc związanych z Jego biografią i pisarstwem. Na stronie można także obejrzeć robione przez Niego rysunki i szkice.

 

Zobacz serwis Polskiego Radia poświęcony Zbigniewowi Herbertowi